Skip to main content
Home » Facility Management » Renovatie: een ecologische en rendabele keuze
Facility Management

Renovatie: een ecologische en rendabele keuze

In samenwerking met
In samenwerking met

Voor elk bedrijf met een vastgoedportefeuille is renovatie een cruciale strategie om bij te dragen aan milieubescherming. Dat is de overtuiging van Henriette de Robiano, Energy and Climate Change Consultant bij Climact.

Henriette de Robiano

Energy and Climate Change Consultant bij Climact

Door de impact van klimaatverandering worden de milieunormen en regelgeving in de vastgoedsector steeds strenger. Competitief blijven op deze markt is dan ook een echte uitdaging. “We hebben soms klanten die hun kantoorgebouwen niet meer verhuurd kregen omdat hun EPC niet goed genoeg was of omdat ze niet ambitieus genoeg waren op het vlak van duurzaamheid,” vertelt Henriette de Robiano.

Om deze gebouwen aantrekkelijker te maken, is renovatie de beste optie. “Dit vermindert niet alleen de energiekosten, maar verhoogt ook de algemene gezondheidstoestand van het gebouw en dus het welzijn van de bewoners. Renovatie heeft natuurlijk een prijskaartje, maar op lange termijn verzekert het de rendabiliteit van gebouwen. Niets doen is veel duurder.”

Maar waar begin je? Een kwetsbaarheidsanalyse en een aanpassingsplan helpen om de meest dringende behoeften te identificeren. “Hierbij is de expertise van Climact een grote troef. Ons consultancybureau stelt transitieplannen op die onder andere in lijn zijn met de CSRD en voert levenscyclusanalyses van gebouwen uit. Op basis van deze gegevens helpen we onze klanten om hun investeringen te prioriteren, bijvoorbeeld via renovatiestrategieën.”

Tot slot benadrukt onze gesprekspartner dat banken in de vastgoedsector steeds terughoudender worden met het financieren van investeringen die geen rekening houden met klimaatsrisico’s en geopolitieke ontwikkelingen. “Het is dus essentieel geworden om een geloofwaardig en holistisch transitieplan op te stellen. Zo moet men bijvoorbeeld aandacht besteden aan de ingesloten koolstof van elke renovatie om een netto-nultraject te volgen. Wij staan klaar om bedrijven hierin te begeleiden.”

Next article